Home > دانشگاه
Viewed 44 times 7 Answers
0

خیلیییی اضطراری نامه enrollment letter دانشگاه لاوال رو از کجا میتونم بگیرم ؟؟؟

2021-12-14 00:34:00 Quebec City دانشگاه #دانشگاه لاوال
7 Reply

میشه یه سرتیفیکیت گرفت از مون پورتال ولی هزینه اش 8 دلاره. من از صفحه ثبت نام ترم پرینت گرفتم که احتمالا قبول کنن همون رو?

2021-12-14 00:41:00

احتمالا؟?? من اونو گرفتم اخه اون ۸ دلار رو از ایران چجوری پرداخت کنیم?‍♂

2021-12-14 01:15:00

واسه پرداخت که راه حل هست. شریف ویزا، یزد پیمنت و ... اگه هرکدوم از دوستان که بدون گرفتن این نامه تونسته باشن برن، یه راهنمایی بکنن عالی میشه. این گروه کلی عضو داره ولی عموما ماها که هنوز ایرانیم جواب میدیم به سوالای همدیگه?

2021-12-14 01:30:00

یه ایمیل هم بعد از اپروو آفر براتون میاد اونو نمی‌تونید استفاده کنید؟ یا کارت دانشجویی که دانشگاه صادر کرده یا همون صفحه انتخاب واحد من دیدم دوستان همین موارد رو گفتن ارائه میدن

2021-12-14 02:34:00

سلام سپهر جان و بقیه‌ی دوستان، این مسج یه توضیح طولانی نیاز داره که سعی میکنم خلاصه ‌وار بگم ? من هم وقتی ایران بودم گاهی گِله داشتم که چرا اغلب بچه‌هایی که رفتن کمتر وقت میذارن و این چرخه‌ی کمک‌رسانی رو ادامه نمیدن. الان که اینجام (و بعدا که شما بیاین) بنظرم چند تا نکته هست که باعثِ این موضوع میشه: ۱. اختلاف زمانی: من وقتی مسج شما رو دیدم اینجا ساعت ۱ شب بود و بعد از سپری کردن یه روز طولانی تایپ کردن این مسجی که الان قراره ببینیش آسون نبود و وقتی هم بذاریم که توی موقعیت مناسب جواب بدیم شما تا اون موقع یا جوابتو گرفتی یا هم موضوع مورد سوال اهمیتشو از دست داده یا هم روز ما شروع شده و دوباره روز از نو و دوندگی از نو. ۲. ضیق وقت: بچه‌های ارشد ناجور درگیر درس‌هاشون هستن و بچه‌های دکترا هم بدجور درگیر پروژه‌هاشون. بخاطر تفاوت سیستم آموزشی اینجا نمیشه شب امتحانی یا نزدیک ددلاینی کارها رو پیش برد. یه‌طورایی همیشه کاری واسه انجام دادن داری. نمیخوام بترسونمت که هیچ تفریح یا فراغتی نداری (هرکی اینو گفت دروغه!) اما باز اینم بستگی داره به اینکه چطور درس و پروژه‌هاتو مدیریت کرده باشی و چقدر برای خودت فرصت فراغت ایجاد کرده باشی. ۳. اپدیت شدن یه سری قوانین: وقتی من اومدم قوانین مربوط به قرنطینه و ثبت‌نام و انتخاب واحد شاید متفاوت بود با الان که همه‌چیز حضوری شده. الان یکی از من سوال در مورد قوانین کووید برای تازه وارد‌ها بپرسه من حتی یک سوالش رو هم جواب نمیدم چون «اطلاعاتی ندارم» و هرچی بگم از روی هوا گفتم! من وقتی اون پروسه رو رد کردم دیگه با اون قوانین سر و کاری ندارم در نتیجه نسبت بهشون آپدیت هم نمیشم. ۴. تفاوت توی قوانین و نیازهای هر دانشکده/دپارتمان (اصلی‌ترین عامل): نمیدونم درست متوجه شدم یا نادرست، اما احساس میکنم توی لاوال قوانین خیلی جزیره‌ای هستن و از دانشکده‌ای به دانشکده‌ی دیگه و حتی دپارتمانی به دپارتمان دیگه میتونن متفاوت یاشن. پس من هنر کنم از قوانین دپارتمان خودم مطلع باشم. پس وقتی یکی از بیزینس گلوبال میپرسه قاعدتا من حق اظهار نظر ندارم، یکی از نحوه‌ی انتخاب واحد دانشکده‌ی پزشکی می‌پرسه مجددا من حق اظهار نظر ندارم چون نسبت بهشون آشنا نیستم. خوبی طرح کردن سوالات توی گروه اینه که بالاخره یه نفر مرتبط و آشنا به شرایط فرد سوال‌کننده پیدا میشه تا راهنمایی کنه. ۵. یه سری سوالات مربوط به اینکه افیسر چیا میخواد: اینم بنظر من بستگی به افیسر داره. افیسر از من هیچی نخواست. ولی دلیل نمیشه به بقیه توصیه کنم هیچ مدرکی همراهتون نباشه. اتفاقا با کامل‌ترین مدارک ممکن بیاین. افیسر ممکنه برای یه نفر پاپیچ بشه که چرا با اینکه میری دانشگاه فرانسوی‌زبان اما مدرک فرانسه نداری (با اینکه دانشگاه ازت نخواسته) اما بازم دلیل نمیشه من با مطرح کردن این موضوع کسی رو بترسونم و استرس ایجاد کنم. پ.ن ۱: با این اوصاف بازم دارم میبینم بچه‌هایی که الان توی لاوال هستن چقدر خوب و کامل وقت میذارن و بر اساس اطلاعاتی که دارن جواب میدن. پ.ن.۲: در مورد اینکه ۸ دلار بدیم یا اسکرین‌شات بگیریم؛ من اسکرین‌شات گرفته بودم. البته افیسر از من همچین چیزی نخواست. ولی فکر نمیکنم اسکرین شات گرفتن از لیست دروس مورد غیر‌منطقی‌ای باشه! پ.ن.۳: این پروسه از دور شاید خیلی دلهره‌آور بنظر میرسه. وقتی بیای و برسی و تیک این مرحله رو بزنی میبینی که واسه ۹۹ درصد موارد الکی نگران بودی. این ذاتِ انسانه که وقتی برای اولین بار با چیزی مواجه میشه نسبت بهش نگران باشه. ولی خب تضمین میکنم با «داشتن مدارک کامل» و «صداقت» این پروسه‌ی صدور استادی‌پرمیت خیلی راحت‌الحلقوم‌تر از چیزی که فکر میکنین پیش بره.

2021-12-14 13:35:00

سلام و عرض ادب تشکر از پیامتون و نکات مهمی که اشاره فرمودید همه ما دوست داریم به دیگران کمک کنیم و حداقل به بخشی از سوالات و نگرانیشون پاسخ بدیم اما به دلایلی که فرمودید امکان پذیر نیست

2021-12-14 14:43:00

حمید جان، خیلی خیلی ممنونم ازت که وقت گذاشتی و این توضیحات بسیار ارزشمندت رو به اشتراک گذاشتی. منم گله ای که کردم، احیانا قصد بی احترامی به همگروهی هام رو نداشتم. صرفا یک نکته ای بود که توی چشم میزد. نکاتی که گفتی کاملا قابل درک هستن و حس مسئولیت پذیری تون رو کاملا نشون میده. همونجوری که خودت اشاره کردی، ماهیت انجام دادم کار واسه اولین بار استرس زا هست. کسایی که سوال میپرسن انتظار ندارن که یک نفر اختصاصی وقت بذاره و جواب بده بهشون، صرفا اگه یکی که کبک هست خیلی مختصر یک جوابی بده (هر چند نظر شخصی)، باعث میشه همه ببینن و حتا کسی که سوال رو پرسیده خودش به بقیه میتونه جواب بده در آینده. در نهایت همه مون که اینجا هستیم میخواییم از تجربه همدیگه استفاده کنیم نه فکت هایی که میشه از اینترنت پیدا کرد. منم به خودم اجازه نمیدم حوری صحبت کنم که انوار از شما طلب دارم. اینکه لطف کردین و کامل توضیحاتی دادین، بسیار برای ما ارزشمنده حمید جان. ممنون از توجهت?

2021-12-14 15:59:00

QAmon

Similar Question:

#دانشگاه لاوال